Powikszanie piersi

Są kobiety, których nie zadowala ich naturalna wielkość biustu. Szukają więc sposobów, by nieco go powiększyć. Metod jest kilka – począwszy od tych całkowicie bezinwazyjnych i „darmowych”, a skończywszy na kosztownych, wymagających interwencji chirurgicznej. Niestety nie zawsze naturalne metody powiększania piersi przynoszą oczekiwane rezultaty. W takie sytuacji należy podjąć inne kroki, jeśli bardzo zależy nam na większym biuście.

Kilka słów o naturalnym powiększaniu piersi

Naturalne powiększanie biustu to takie metody, które w sposób bezinwazyjny zapewniają uzyskanie większego biustu. Wśród nich najbardziej popularne są: tabletki oraz kremy. Kobiety niechętnie natomiast sięgają po masaże oraz ćwiczenia i dietę, ponieważ są zdania, że takowe metody przynoszą znikome rezultaty. Szkoda więc na nie tracić czas.

Tabletki i kremy zawierają w swoim składzie fitoestrogeny. Są to „odpowiedniki” roślinne hormonów płciowych. Przyczyniają się więc do pobudzenia estrogenów do pracy, a co za tym idzie – powiększenia piersi. Trzeba bowiem wiedzieć, że właśnie estrogeny odpowiadają za wzrost piersi. Niestety tabletki oraz kremy mają to do siebie, że nie wszystkie specyfiki będą działały na wszystkie panie. Ponadto efekt działania preparatów może być różny, w zależności od „podatności” organizmu na fitoestrogeny. W składzie tabletek i kremów znajdziemy również witaminy oraz inne substancje, których celem jest poprawa kondycji oraz wyglądu piersi. Stają się one bardziej elastyczne i jędrne. Ładnie się prezentują, a i optycznie powiększają.

Jak już wyżej wspomniałam – naturalne metody powiększania piersi nie będą zadowalające dla części pań. Gdy koniecznie marzą o większym biuście, muszą podjąć odważną decyzję o bardziej inwazyjnych sposobach uzyskania pokaźnego biustu.

Biust XXL za sprawą operacji

Operacja powiększania piersi to jedna z najbardziej znanych i popularnych metod inwazyjnego powiększania biustu. Zabieg taki służy wyraźnej poprawie wyglądu piersi. Polega na umieszczeniu pod skórą implantów (silikonowych bądź solnych – w zależności od naszego wyboru). Dzięki operacji można powiększyć swój biust o kilka rozmiarów.

Zanim przystąpimy do operacji, niezbędne jest wykonanie kilka podstawowych badań (w tym rentgen klatki piersiowej oraz usg piersi). O dokładnej liście badań poinformuje nas chirurg wykonujący zabieg. Na dzień przed zabiegiem należy zjeść coś lekko strawnego. Natomiast w dniu operacji nie można nić jeść – operacja musi być przeprowadzona na czczo. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Sposób wprowadzenia implantu uzależniony jest od budowy anatomicznej klatki piersiowej pacjentki, a także od doświadczenia lekarza. Wykonane cięcia zszywane są szwem kosmetycznym, umiejscowionym najczęściej pod fałdem piersiowym. Z tego też powodu blizna nie będzie widoczna.

Cały zabieg powiększania piersi trwa najczęściej od jedne godziny do dwóch. Po operacji każda pacjentka czuje się osłabiona i obolała – jest to objaw normalny. Do pełnej sprawności pacjentki powracają najczęściej po kilku-kilkunastu dniach. Warto w domu mieć również zapewnioną opiekę, ponieważ w pierwszych tygodniach po operacji nie można się przemęczać. Po trzecim tygodniu wskazane jest regularne masowanie piersi. Dzięki temu – po pierwsze szybciej wrócimy do pełnej sprawności, a po drugie – unikniemy obkurczenia torebki łącznotkankowej.

Skoro przy ewentualnych powikłaniach jesteśmy – warto co nieco o nich wspomnieć. Chociaż operacja powiększania biustu uznawana jest za niebezpieczną – to stereotypy. Okazuje się bowiem, że zabieg ten wiąże się z takimi samymi ewentualnymi powikłaniami jak każda inna operacja. Najczęściej ma miejsce – wspomniane wyżej obkurczenie torebki łącznotkankowej. Mają miejsce również pooperacyjne krwawienia będące „źródłem” krwiaków. Bardzo rzadko, ale jednak mają miejsce samoistne pęknięcia protez. Częściej natomiast implanty pękają na skutek mechanicznych urazów.

Kwas hialuronowy, by mieć biust XL

Jeżeli nie chcemy decydować się na tak radykalny krok, jakim jest bez wątpienia operacja powiększania biustu, wówczas można zdecydować się na pewną alternatywę. Jest nią powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Jest to substancja, której nieocenioną właściwością jest wiązanie dużej ilości cząsteczek wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około dwieście pięćdziesiąt cząsteczek wody.

Zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu substancji pod skórę. Jest to zabieg mało inwazyjny. Wykonuje się bowiem tylko niewielkie nacięcie pod fałdem piersiowym. Nie jest potrzebne znieczulenie ogólne. Miejscowe w zupełności wystarczy. Niestety efekt powiększania piersi nie będzie utrzymywał się tak  długo, jak w przypadku implantów. Jednorazowy zabieg wystarcza na maksymalnie dwadzieścia cztery miesiące. Później biust powraca do stanu wyjściowego. Na szczęście nie istnieją przeciwwskazania do wykonania ponownego zabiegu. Można go powtarzać ile tylko chcemy, nie musimy obawiać się o jakiekolwiek negatywne i szkodliwe ubytki zdrowia.

5,0 k